You are currently viewing GOŚCIE W JEDYNCE

GOŚCIE W JEDYNCE

W dniu 24 kwietnia gościliśmy w naszej szkole uczniów klas trzecich gimnazjów z Nowej Dęby, Majdanu Królewskiego i Jadachów w ramach dnia otwartego. Odwiedziło nas  ok. 130 osób.

Młodzież miała okazję zapoznać się z nową ofertą Zespołu Szkół nr 1 na rok szkolny 2018/2019.

Po części oficjalnej i rozdaniu nagród z Przeglądu Talentów, uczniowie, podzieleni na grupy, mogli szczegółowo poznać szkołę, jej uczniów i pracowników. Na stoisku przedmiotów humanistyczno-przyrodniczych dowiedzieli się o organizowanych przez szkołę akcjach, uroczystościach, konkursach i wycieczkach. Ponadto mogli sprawdzić swoją wiedzę i odwagę w quizach przedmiotowych, a także skorzystać z kawiarenki językowej, gdzie po złożeniu zamówienia w języku obcym otrzymywali wybrany deser.

W pracowni hotelarskiej przedstawiona była prezentacja ukazująca atrakcyjność zawodu hotelarza, perspektywy zatrudnienia oraz osiągnięcia, sukcesy naszych uczniów. Gościem była absolwentka Technikum Hotelarskiego, pracownica Hotelu Szypowski. W pracowni chemicznej uczniowie przeprowadzali doświadczenia, których każdy może spróbować samodzielnie w domu.

Naszym gościem była pani Beata Wilczewska, która wprowadziła w tajniki wizażu, pokazała, jakie znaczenie ma kolor w naszym codziennym wizerunku. Zajęcia takie będą przedmiotem dodatkowym w klasie z elementami wizażu.

W bloku przedmiotów ścisłych była  siłownia umysłowa, gimnazjaliści mogli zmierzyć się z logicznymi zadaniami, zobaczyć drukowanie na drukarce 3D oraz budkę fotograficzną, a na zakończenie wszystkim uczestnikom Dnia Otwartego wykonano zdjęcie dronem.

Dziękujemy serdecznie gościom oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowania, szczególnie absolwentkom Izabeli Kosiorowskiej i Paulinie Rząsie.

Dodaj komentarz