You are currently viewing ,,Znicz pamięci’’ w 79 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

,,Znicz pamięci’’ w 79 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Pamięć o kolejnej rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego jest kontynuowana przez społeczność naszej szkoły od wielu lat. Podczas II wojny światowej – 27 września 1939 r. w Warszawie została utworzona Służba Zwycięstwu Polski do walki z okupantem niemieckim. Po jej rozwiązaniu powstał ZWZ (Związek Walki Zbrojnej), a następnie AK (Armia Krajowa). W tym roku, kiedy obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości tym bardziej warto przywracać pamięć o tych, którzy walczyli o jej wolność w różnych okresach historycznych. Delegacja uczniów z naszej szkoły zapaliła „znicz pamięci” przed pomnikiem upamiętniającym żołnierzy AK na miejscowym cmentarzu. Odwiedziliśmy również groby ś.p. Janiny Wojnarowskiej i ś.p. Weroniki Jachyry – żołnierzy AK, z którymi wielokrotnie w latach wcześniejszych świętowaliśmy kolejne rocznice Polskiego Państwa Podziemnego.
M.Zięba

Dodaj komentarz