You are currently viewing IV Edycja Konkursu Wiedzy o ,,Żołnierzach Wyklętych”

IV Edycja Konkursu Wiedzy o ,,Żołnierzach Wyklętych”

 

1 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole już po raz czwarty konkurs dla uczniów klas III z gimnazjum i klas VIII szkoły podstawowej , którego celem było upamiętnienie 1 marca jako Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz zainteresowanie młodzieży wiedzą o Żołnierzach Wyklętych.

W tegorocznym konkursie powróciliśmy do postaci  Danuty Siedzikówny ps.,,Inka”, Hieronima Dekutowskiego ps. ,,Zapora” i Łukasza Cieplińskiego ps. ,,Pług”. Dlaczego? Dekutowski i Ciepliński związani są z historią naszego regionu, zaś przypominając sylwetkę Danuty Siedzikówny chcieliśmy ukazać tragizm tamtych czasów, który dotyczył ludzi bardzo młodych.

Do konkursu zgłosiło się 12 dwuosobowych drużyn. Konkurs składał się z 3 etapów ustnych, w pierwszym etapie były pytania za 1 punkt, w drugim za 2 punkty, a w trzecim za 3 punkty. Maksymalnie można było zdobyć 13 punktów. Taki wynik uzyskały uczennice z klasy VIII z Jadachów: Gabriela Golba i Anna Żądło. Drugie miejsce po dogrywce zajęła drużyna ze szkoły podstawowej w Cyganach, w składzie: Michał Kwaśnik i Piotr Tomczyk , a trzecie gimnazjaliści z Jadachów: Wiktoria Gryl i Jakub Panek. Gratulujemy.

                 M.Zięba

 

 

 

 

Dodaj komentarz