You are currently viewing Wrześniówka w ZS 1

Wrześniówka w ZS 1

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie pod opieką nauczycieli i wychowawców wybrali się 20 września na integracyjny wyjazd do Zabajki – malowniczej miejscowości, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji.
Pierwszą z nich był paintball, ale osoby, które miały inne zainteresowania, wcale się nie nudziły. Na początku przywitali ich organizatorzy, którzy udzielili odpowiednich instrukcji, jak bezpiecznie zachowywać się na terenie gry, aby nikomu nie stała się krzywda. Pokazali jak obsługiwać sprzęt oraz pomogli każdemu dobrać dogodny dla niego strój. Uczniowie podzielili się na dwa zespoły, z których jeden był prowadzony przez dyrektora szkoły – pana Roberta Suskę . Pierwsza runda trwała 10 minut i każdy mógł wtedy zorientować się, na czym polega gra. Następnie miała miejsce gra właściwa. Składy zajęły właściwe pozycje i zaczęła się prawdziwa wojna. Zabawa była przednia, chociaż już po kilku minutach teren boju opuszczały pierwsze zestrzelone osoby.
Ci, którzy nie uczestniczyły w rozgrywkach, mieli w tym samym czasie zapewnione inne atrakcje. Były to m.in.: budowanie rakiety, strzelanie z łuku, pistoletu oraz wiatrówki. Padło wiele celnych strzałów i okazało się, że w szkole jest wiele osób, które mają doskonały wręcz sokoli wzrok.
Po skończonych zabawach, zmęczeni uczniowie zdali sprzęt, ubiór i przez kolorowe tereny obozu jeździeckiego udali się na ognisko. Idąc, mogli zauważyć rozmaite zwierzęta, np. : osły, kucyki, owce. Jednak największą uwagą cieszyły się piękne konie. Wszyscy ogrzali się przy ognisku, wypili gorącą herbatę i zjedli usmażone kiełbaski.
W dobrych nastrojach zmęczeni, ale uśmiechnięci i szczęśliwi licealiści powrócili do swoich domów.
K. Brzuszek kL. IB

Dodaj komentarz