You are currently viewing 80 – ta rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

80 – ta rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Tradycyjnie w naszej szkole końcem września obchodziliśmy kolejną rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. To właśnie 27 września 1939 roku w walczącej Warszawie powstała Służba Zwycięstwu Polski – organizacja do walki z okupantem niemieckim.
Po jej rozwiązaniu powstał ZWZ (Związek Walki Zbrojnej), a następnie AK (Armia Krajowa). W tym roku, podczas 80- tej rocznicy tego wydarzenia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o PPP ( laureatów konkursu poznamy w późniejszym terminie).
Następnie uczestnicy konkursu wraz z opiekunami udali się na nowodębski cmentarz by zwyczajem lat poprzednich zapalić „Znicze Pamięci” przed pomnikiem upamiętniającym żołnierzy AK jak również na grobach ś.p. Janiny Wojnarowskiej i ś.p. Weroniki Jachyry – żołnierzy AK, z którymi wielokrotnie w latach wcześniejszych uczniowie „Jedynki” świętowali kolejne rocznice Polskiego Państwa Podziemnego.
M.Z.

Dodaj komentarz