You are currently viewing Kiermasz gofrów

Kiermasz gofrów

30.09.2019.r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie, brali udział w Kiermaszu Gofrów. Niektórzy z nich pomagali w przygotowaniach – rozkładali ławki oraz wytwarzali pyszności. Opiekunkami młodych kucharzy były panie Anna Dzióba oraz Małgorzata Sączawa, obie z nich wspierały młodych cukierników w ich ciężkiej pracy.
Kiermasz odbył się z okazji Dnia Chłopaka, ale to nie jedyny cel, dla którego był wyprawiony. Priorytetem była zbiórka pieniędzy na cel charytatywny – operację dla Antosi, tak więc udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. Można było kupić gofry z rozmaitymi dodatkami: czekoladą, bitą śmietaną, owocami i z innymi pysznościami, słowem „niebo w gębie”. Kolejka przy stanowisku ze słodyczami nie kończyła się, każdy szukał czegoś dla siebie i każdy to znalazł. Pracy było mnóstwo, ale i satysfakcja ogromna, że w taki sposób można komuś pomóc.
Po kilku przerwach wszyscy byli najedzeni pysznościami i chociaż oczy chciały jeść dalej to żołądek odmawiał posłuszeństwa. Po skończonej pracy wolontariusze posprzątali salę, a uczniowie najedzeni spędzili resztę lekcji w dobrych nastrojach.

K.Brzuszek

Dodaj komentarz