You are currently viewing Mobilna pracownia gotowa do pracy

Mobilna pracownia gotowa do pracy

W październiku nasza Szkoła została laureatem konkursu ,,# OSE WYZWANIE”, którego organizatorem była Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy. Warto dodać, że jesteśmy laureatem jako jedna z 3 szkół w całym powiecie tarnobrzeskim (oprócz Naszej Szkoły pracownie otrzymali: Zespół Szkół w Gorzycach i Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Baranowskiej). Nagrodą była mobilna pracownia składająca się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępu do Internetu. Laptopy Dell pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10, a na swoim pokładzie mają m.in. szybki dysk ssd 256GB i 8GB pamięci ram. Mimo pandemii, która zdezorganizowała funkcjonowanie wielu jednostek, nagroda dotarła do nas i sprzęt jest gotowy, aby pomagać uczniom Zespołu Szkół Nr 1 w realizacji zdalnej nauki. Po powrocie do szkoły nasi uczniowie będą mogli w pełni wykorzystywać możliwości otrzymanego sprzętu. Tym samym jedynka potwierda, że innowacyjność w nauce jest dla niej bardzo ważna.

Dodaj komentarz