You are currently viewing STYPENDYŚCI STAROSTY W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

STYPENDYŚCI STAROSTY W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

19 października 2021 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów starosty uczniom szkół średnich z powiatu tarnobrzeskiego. W gronie tym znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Nasi stypendyści to osoby z pasją, które mają plany i marzenia na przyszłość. Oto krótka prezentacja ich sylwetek.
Katarzyna Brzuszek – uczennica klasy 3b, interesuje się kulturystyką, muzyką oraz fotografią zaś w przyszłości chce zostać sędzią Sądu Najwyższego. W ostatnich dniach odbyła się także premiera Jej drugiej książki.
Klaudia Buczek to uczennica klasy 3a, zainteresowana bardziej przedmiotami ścisłymi, zwłaszcza matematyką i informatyką, w przyszłości planuje studia na Politechnice Rzeszowskiej. Jej pasje to czytanie książek, rysowanie i gra na keyboardzie. Przedmioty ścisłe, zwłaszcza ekonomia to także dziedzina, którą jest zainteresowany
Kacper Kopeć, również z klasy 3a(w ubiegłym roku szkolnym był uczestnikiem etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej i w tym roku też ma takie plany).
Kolejne dwie stypendystki to uczennice klasy 1a: Alicja Kulik i Julia Pakulska. Zainteresowania Alicji są różnorodne ale najbardziej lubi rysować, zarówno w klasycznej formie jak i na komputerze przez tablet graficzny, pasjonuje Ją też muzyka, taniec i śpiew oraz poznawanie różnych ras psów. Słuchanie muzyki i jazda na rowerze to sposoby spędzania wolnego czasu naszej następnej stypendystki – Julii, która swoje plany na przyszłość wiąże z chemią i biologią oraz studiami medycznymi.
Naszym stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. W drugiej części spotkania odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie z inicjatywy Posła RP – p. Zbigniewa Chmielowca. Wśród trójki laureatów konkursu znalazł się Kacper Kopeć, który zajął II miejsce. Nagrodą zaś dla wszystkich uczestników będzie wyjazd do Warszawy i zwiedzanie polskiego Sejmu.
M. Zięba

Dodaj komentarz