You are currently viewing Warto pomagać!
fot. Daria Serafin

Warto pomagać!

“Największą satysfakcję odczuwamy właśnie wtedy, gdy dajemy innym coś z siebie, gdy za cel stawiamy sobie poprawienie warunków życia innych ludzi, gdy przyłączamy się do jakiejś większej sprawy i staramy się wywrzeć pozytywny wpływ na otaczający świat”.
Nick Vujicic
W niedzielę, 30 stycznia 2022 roku, odbył się 30. jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP grała dla wsparcia okulistyki dziecięcej i zapewnienia sprzętu poprawiającego standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
W akcję włączyła się również p. Daria Serafin, nauczycielka fizyki z naszej szkoły, która podobnie jak w roku ubiegłym pracowała jako wolontariuszka w studiu telewizyjnym na placu Defilad w Warszawie, z którego odbywały się transmisje aukcji, koncertów i wywiadów prowadzonych przez Jurka Owsiaka i Zarząd Fundacji przy wsparciu dużej liczby wolontariuszy zgromadzonych w jednym celu – żeby pomagać.
Daria po raz pierwszy grała z WOŚP jako uczennica naszej szkoły, w 2010 roku, gdy wraz z rówieśnikami z ZS Nr 1 kwestowała na nowodębskich chodnikach oferując za wrzucone do puszki datki naklejkę z charakterystycznym czerwonym serduszkiem. Ten sposób wspierania innych zdecydowanie przypadł jej do gustu, bo kwestowała ponownie w dalszych latach nauki w naszym liceum a po jego zakończeniu rozpoczęła działalność w innych akcjach charytatywnych.
Od 2016 roku Daria regularnie działa jako wolontariuszka podczas zawodów łazików marsjańskich ERC, festiwalach Questingu czy festiwalu sportów ekstremalnych KSF. Od 2018 roku, po ukończeniu szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej i zabezpieczania imprez masowych jako służba informacyjna, Daria jest wolontariuszką Pokojowego Patrolu WOŚP, co dało jej przepustkę do jeszcze aktywniejszego zaangażowania się w działalność wolontariacką. Działalność, która pozwoliła jej poznać niesamowitych ludzi, poszerzyła horyzonty, otworzyła na nowe doświadczenia i zdobywanie nowych umiejętności.
Bo – parafrazując cytat Alberta Sxhweirzera – “dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”. Wolontariat umożliwia przeżycie chwil i kreowanie sytuacji, w których wszyscy wygrywają – można poznać fantastycznych ludzi, przeżyć niesamowite przygody, bardzo dużo się nauczyć i zrozumieć a to wszystko podczas robienia czegoś dobrego dla innych. Warto pomagać!

ZS Nr 1
Zdjęcia: Daria Serafin, Paweł Krupka, Łukasz Widziszowski

Dodaj komentarz