You are currently viewing W tym roku ZS nr 1 w Nowej Dębie dołączył do wspaniałej akcji – „Akcja menstruacja w twojej szkole”, która ma na celu walkę z ubóstwem menstruacyjnym.

W tym roku ZS nr 1 w Nowej Dębie dołączył do wspaniałej akcji – „Akcja menstruacja w twojej szkole”, która ma na celu walkę z ubóstwem menstruacyjnym.

Badania pokazują, że pomimo XXI wieku, w Polsce nadal część kobiet rezygnuje z zakupu higienicznych produktów menstruacyjnych na rzecz innych domowych wydatków. Ograniczając częstość wymiany środków higienicznych powodują pogorszenie swojego stanu zdrowia.
Często zdarza się, że dziewczyny z powodu braku odpowiednich środków opuszczają lekcje albo zmuszone są przeżywać krępujące sytuacje.  W naszej szkole nie będzie już tego problemu. Już nie będziesz musiała pytać wśród koleżanek czy nauczycielek o pomoc w trakcie miesiączki. Dzięki udziałowi w akcji otrzymaliśmy zapas środków higienicznych dla wszystkich potrzebujących w naszej szkole. W każdej toalecie dla dziewcząt pojawiły się pojemniki, w których są podpaski i tampony. Jeśli znajdziecie się w potrzebie śmiało możecie z nich bezstresowo i bezpłatnie korzystać.

Pamiętajcie Dziewczyny – jesteśmy z Wami 🙂

 

Dodaj komentarz