You are currently viewing Nie porzucaj nadzieje…

Nie porzucaj nadzieje…

We wtorkowe przedpołudnie- 22 marca– nasza szkoła świętowała  dzień Patrona -Jana Kochanowskiego.
Dyrektor szkoły- Robert Suska – powitał zebranych. Zaproszeni  na uroczystość:  Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł i wicestarosta Jacek Rożek złożyli życzenia gronu pedagogicznemu  i całej społeczności uczniowskiej: ,,Świętujcie i cieszcie się, że możecie żyć i  uczyć się w wolnym, demokratycznym państwie- powiedział Starosta, kierując swoje słowa do młodzieży.
Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego ostatnio wieloletniego nauczyciela i dyrektora szkoły- Stanisława Mikulskiego. Objęto refleksją wszystkich cierpiących i  ofiary wojny w Ukrainie.

Uczniowie prowadzący uroczystość  przedstawili sylwetkę twórczą Jana Kochanowskiego. Na tle renesansowej muzyki młodzież Zespołu Szkół recytowała wybrane fraszki i pieśni poety. Tematyka utworów nie była przypadkowa. Zawarte w tekstach wartości uniwersalne, propagowały ideały humanistyczne i mówiły o skomplikowanej naturze ludzkiej. Budząca się do życia przyroda, stała się tłem do wyrażenia refleksji o ponadczasowym charakterze. Poeta przecież wielokrotnie nakazywał umiejętnie korzystać z uroków życia, cieszyć się statecznym szczęściem, rozumnie znosić przeciwności losu i zawsze… zawsze mieć nadzieję na lepsze jutro.

M. Gierach

Dodaj komentarz