You are currently viewing POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2022

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2022

,,Szczęśliwej drogi, już czas …’’  

29 kwietnia 2022 roku pożegnaliśmy kolejny rocznik naszych Absolwentów. Uroczystość pożegnania rozpoczęła się w sali gimnastycznej o godzinie 10.00, gdzie spotkali się absolwenci, rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie liceum.

Część oficjalna z udziałem sztandaru szkoły rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. W dalszej części głos zabrali: p. Robert Suska – dyrektor szkoły, p. Jerzy Sudoł – starosta powiatu tarnobrzeskiego, p. Jacek Rożek – wicestarosta oraz  ks. Henryk Król – proboszcz Parafii MBKP w Nowej Dębie,  którzy w miłych słowach pożegnali absolwentów oraz życzyli im udanych dalszych wyborów życiowych. W przemówieniach nie zabrakło również odwołań do egzaminu maturalnego. Zabierający głos życzyli oczywiście jak najlepszego wyniku na tym bardzo ważnym egzaminie.

W mniej oficjalnej części artystycznej młodzież licealna pożegnała absolwentów programem słowno – muzycznym, w którym zaprezentowała swoje różnorodne talenty. Był także czas na wspomnienia, których dostarczył film z udziałem absolwentów ,,Ping pong wspomnień”.

W dalszej części uroczystości przystąpiono do wręczania nagród i wyróżnień. Sukcesy swoich wychowanków przedstawiła p. Agnieszka Wąsik – wychowawczyni klasy. Najlepsi otrzymali świadectwa z wyróżnieniem a rodzice listy gratulacyjne. Były także podziękowania za aktywną pracę na rzecz klasy i szkoły. Po raz pierwszy zostały wręczone statuetki ,,Absolwentki i Absolwenta Liceum Ogólnokształcącego’’, które przyznano Katarzynie Brzuszek i Wiktorowi Szymańskiemu.

Na zakończenie uroczystości mogliśmy posłuchać piosenki ,,Ostatni raz z moją klasą’’ w wykonaniu Julii – absolwentki klasy 3b.

Jednak Nasi Absolwenci to nie ,,przelotne półcienie’’, ale osoby, które tworzą historię i niepowtarzalny klimat ,,Jedynki’’. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas w murach naszej szkoły.

Nie mówimy Wam “Żegnajcie”, mówimy Wam “Do widzenia”.

                                                             ZS Nr 1

Dodaj komentarz