You are currently viewing BohaterON w Twojej Szkole 2022

BohaterON w Twojej Szkole 2022

  • Post author:
  • Post category:2022/2023

,,BohaterON w Twojej Szkole – włącz historię’’ to projekt ogólnopolskiej kampanii upamiętniającej uczestników Powstania Warszawskiego a także promocja postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku. W ramach sześciu edycji można było wysyłać kartki i listy z życzeniami dla Powstańców. W tegorocznej edycji projektu tradycyjne kartki – listy zostały zastąpione wpisami na portalu: www.dumnizpowstancow.pl. Jest to wirtualne miejsce pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

W tym roku nasza szkoła bierze udział we wspomnianym projekcie. Wstępem były lekcje z wykorzystaniem  popularnego kanału na YouTubie ,,Historia bez cenzury’’ i zamieszczonego tam materiału. Na podstawie specjalnie przygotowanego odcinka pt. ,,Głód, brud i wesela’’, ukazującego codzienność podczas Powstania Warszawskiego uczniowie szkół ponadpodstawowych mieli przygotować dramy na temat: ślub i wesele powstańców, przygotowanie i wspólny posiłek, zdobywanie wody, seans w kinie Palladium, rozrywki w ,,czasie wolnym’’. W projekt aktywnie zaangażowali się uczniowie pierwszej i drugiej klasy, nagrywając dramy, które zostaną wysłane na wirtualną mapę Polski jako dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich.

Bardzo dziękuję uczestnikom projektu.Wponiższej galerii zamieszczone zostały zdjęcia ,,naszych szkolnych aktorów’’, którzy bardzo aktywnie weszli w swoje role.

                                                                                     M. Zięba