You are currently viewing KANGUR MATEMATYCZNY

KANGUR MATEMATYCZNY

  • Post author:
  • Post category:2022/2023

Matematycznie uzdolniona młodzież w naszej szkole zmierzyła się  16 marca z zadaniami Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.18 uczniów z klas 1a i 4a rozwiązywało testy w kategoriach „ Junior” i Student”.

Konkurs organizowany jest równolegle w większości krajów europejskich, co czyni go nieoficjalnym świętem popularyzacji królowej nauk. Wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana.W Polsce organizowany jest od 1992 roku.Patronat nad konkursem w Polsce sprawują: Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruniu – Wydział Matematyki

 i Informatyki orazPolskie Towarzystwo Matematyczne.Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność logicznego myślenia, zaś ideą konkursu jest sprowokowanie “jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy”.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w terminie od maja do lipca, trzymamy kciuki za naszych uczniów i już zapraszamy do następnej edycji Kangura.

Dorota Rybak
Szkolny koordynator konkursu Kangur