You are currently viewing POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2023

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2023

  • Post author:
  • Post category:2022/2023

,,Aby do czegoś dojść,  trzeba wyruszyć w drogę’’  

28 kwietnia 2023 roku pożegnaliśmy kolejny rocznik naszych Absolwentów. Uroczystość pożegnania rozpoczęła się w sali gimnastycznej o godzinie 10.15, gdzie spotkali się absolwenci, rodzice,zaproszeni goście, nauczycieleoraz uczniowie liceum.

Część oficjalna z udziałem sztandaru szkoły rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. W dalszej części głos zabrali: p. Zbigniew Wolwowicz – dyrektor szkoły, p. Jerzy Sudoł – starosta powiatu tarnobrzeskiego, p. Małgorzata Skimina – przewodnicząca Rady Rodziców,  którzy w miłych słowach pożegnali absolwentów oraz życzyli im udanych dalszych wyborów życiowych.W przemówieniach nie zabrakło również odwołań do egzaminu maturalnego. Zabierający głos życzyli oczywiście jak najlepszego wyniku na tym bardzo ważnym egzaminie.

W mniej oficjalnej części artystycznej młodzież licealna pożegnała absolwentów programem słowno – muzycznym. Był także czas na wspomnienia, których dostarczył film z udziałem absolwentów ,,Ping pong wspomnień”.

W dalszej części uroczystości przystąpiono do wręczania nagród i wyróżnień. Sukcesy swoich wychowanków przedstawiła p. Marzena Zięba – wychowawczyni klasy. Najlepsi otrzymali świadectwa z wyróżnieniem a rodzice listy gratulacyjne. Były także podziękowania za aktywną pracę na rzecz klasy i szkoły. Po raz kolejny zostały wręczone statuetki ,,Absolwentki i Absolwenta Liceum Ogólnokształcącego’’, które przyznano Martynie Pasek, Klaudii Buczek, Julii Tomasiewicz, Kacprowi Wilkowi i Dawidowi Siciarzowi.

Na zakończenie uroczystości mogliśmy posłuchać piosenki ,,Ostatni raz z moją klasą’’ w wykonaniu klasy czwartej.

Jednak Nasi Absolwenci to nie ,,przelotne półcienie’’, ale osoby, które tworzą historię i niepowtarzalny klimat ,,Jedynki’’. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas w murach naszej szkoły.Nie mówimy Wam “Żegnajcie”, mówimy Wam “Do widzenia”.

ZS Nr 1